Przejdź do treści
szkoła
Przejdź do stopki

Laboratoria Przyszłości

Treść

 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez
Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech
w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

 

Od 1 września 2022 r. nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa „której misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, gdzie zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań”. Program ukierunkowany jest głownie na przedmioty z grupy STEM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka, oraz matematyka).

Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej, otrzymał wsparcie finansowe w ramach programu edukacyjnego pod nazwą „Laboratoria Przyszłości”, organizowanego przez MEiN na zakup sprzętu technicznego polegającego na rozwijaniu szkolnej infrastruktury. Za otrzymane środki zostało zakupione wyposażenie zgodne z katalogiem dostępnym na stronie gov.pl/laboratoria.

Do naszej Szkoły trafił nowoczesny sprzęt o wartości 70 800 zł zakupiony w ramach programu rządowego Laboratoria Przyszłości. Nasi uczniowie będą korzystać z drukarki 3D wraz z akcesoriami oraz Pracowni Druku 3D SkriLab, zestawu edukacyjnego Arduino, stacji lutowniczej HOT AIR, wizualizera,  aparatu fotograficznego do wideoblogów, mikrofonów kierunkowych, mikroportu Saramonic Blink, gimbala do aparatu fotograficznego i kamery, zestawu oświetleniowego (lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką), wirtualnego laboratorium przedmiotowego ClassVR (zestaw 12 sztuk) wraz z 5-letnim dostępem do portalu wirtualnych lekcji.

#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci

 

113877