Przejdź do treści
szkoła
Przejdź do stopki

Programy zewnętrzne

Treść

 

Ogólnopolski projekt  Edukacyjna Sieć Antysmogowa

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW. JANA KANTEGO W WYSOKIEJ GŁOGOWSKIEJ

 

W  roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła dołączyła do projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa. Celem programu było zwiększenie wiedzy na temat smogu, zagrożeń z niego wynikających oraz sposobów walki z zanieczyszczeniem powietrza i radzenia sobie z jego obecnością.

W listopadzie i grudniu  udało nam się przeprowadzić zajęcia z uczniami zgodne z tematyką projektu, korzystaliśmy z  dostępnych materiałów na  platformie e-learningowej  eduESA dostępnej pod adresem https://eduesa.nask.pl/, dzięki której mamy  możliwość udostępniania e-lekcji uczniom. Wszystkie klasy szkoły podstawowej realizują zajęcia edukacji antysmogowej na lekcjach wychowawczych, a także na zajęciach dodatkowych.

              Uczniowie wiedzą jak dbać o zdrowie, co robić aby wzmocnić swoją odporność i jakie czynniki wpływają na nasze zdrowie. Zrealizowali kurs Edukacyjnej Sieci Antysmogowej, na którym dowiedzieli się jak wielki wpływ na zdrowie ma powietrze którym oddychamy. Wiedzą czym jest smog, co ma największy wpływ na jego powstawanie, jak się zachować gdy powietrze jest bardzo zanieczyszczone i w końcu co możemy zrobić, aby przeciwdziałać zanieczyszczeniu powietrza. Ich wiedza na temat ochrony czystości powietrza na pewno wzrośnie i przełoży się na aktywne działania w tym obszarze.

                Będziemy Was na bieżąco informować o kolejnych krokach podjętych w ramach tego projektu. Zachęcamy też do regularnego odwiedzania strony https://esa.nask.pl/.

 

Barbara Furman - nauczycielka przyrody, biologii i geografii 
Beata Czarnik -  nauczycielka chemii

 


Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, przesyła list z informacjami dla rodziców dzieci biorących udział w edukacyjnym programie dla szkół podstawowych pod nazwą "Program dla szkół", w którym uczestniczy nasza szkoła.
Treść listu  

 


 

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły biorą aktywnie udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Akademia Bezpiecznego Puchatka, ktory utrwala prawidłowe zachowania zwiazane z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. 

 


Trzymaj formę to inicjatywa w którą zaangarzowała się cała społeczność naszej szkoły. Propagując zdrowy styl życia przypominamy, utrwalamy i promujemy zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną

 

113877