Deklaracja dostępności
Treść
Deklaracja dostępności
Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony http://www.zswg.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Brak opisów alternatywnych oraz poszerzonych dla grafik.
- Brak transkrypcji tekstowej materiałów audio dla osób słabosłyszących.
- Brak audiodeskrypcji dla osób niewidomych.
- Filmy nie posiadają napisów dla niesłyszących oraz tłumaczenia na język migowy.
- Linki w serwisie otwierają się w tym samym oknie, jednak mogą się zdarzyć sytuacje, w których będą się one otwierały w nowym oknie nie informując o tym użytkownika.
- Pliki PDF i DOC umieszczone na stronie nie są przystosowane do odczytu przez czytniki dla osób niedowidzących lub są skanami dokumentów, załączniki nie posiadają informacji na temat wielkości i formatu pliku.
Treści nieobjęte przepisami
- Dokumenty opublikowane przed 23 września 2018r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi i jak powinniśmy go dostosować.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie oświadczenia przedstawionego przez Firmę Interaktywna Polska Sp. z o.o., która zadeklarowała zgodność z wytycznymi WCAG 2.1 na poziomie AA. Wykonawca przedstawił stosowne oświadczenie
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Magdalena Ślęzak-Grabska - mejlowo sekretariat@zswg.pl lub telefonicznie 177897340.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Jolanta Kwarta - Dyrektor Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej,
- Adres: 36-061 Wysoka Głogowska 299,
- mejl: zs_wysokagl@glogow-mlp.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej
Dostosowanie budynków
Budynek Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej usytuowany jest w centrum wsi - nr 299, przy drodze głównej. Budynek szkolny ma dwie kondygnacje. Przedszkole mieści się na parterze pierwszej części, z pozostałych pomieszczeń korzysta szkoła. Starsza część szkoły - oddana do użytku w 1965 roku, nie posiada żadnych rozwiązań architektonicznych umożliwiających dostęp do wszystkich pomieszczeń. Osoby z trudnościami w poruszaniu się mogą liczyć na pomoc ze strony pracowników szkoły. Druga i trzecia część budynku (oddane do użytku: w 2002 r. i w 2022 r.) jest częściowo dostępna dla osób ze szczególnymi potrzebami (podjazdy, toalety dla osób z niepełnosprawnościami). Pomieszczenia na piętrze nie są dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Dostosowanie wejść do budynków
Budynek szkoły posiada pięć wejść. Wejście główne (1) do budynku, w którym znajduje się sekretariat i gabinet dyrektora, wejście boczne (2) od strony placu zabaw, wejście (3) od strony kuchni, wejście (4) do drugiej części budynku, wejście (5) do hali sportowej. Wejścia 1, 4 i 5 znajdują się od strony ul. Szkolnej, są one ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły. Dla osób z niepełnosprawnościami dostosowane są dwa wejścia 4 i 5. Jednak brak podjazdu/podnośnika na schodach prowadzących do pomieszczeń na parterze drugiej części budynku, gdzie jedna z toalet jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W nowym budynku hali sportowej wejście nr 5 oraz toaleta na parterze dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Dostosowanie korytarzy
Żaden z budynków nie posiada windy. W korytarzach nie ma wydzielonych stref kontroli. W budynku nie ma pętli indukcyjnych, platform, informacji głosowych udziela woźna szkoły. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak informacji głosowych, pętli indukcyjnych, tyflomapy.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Dostosowanie schodów
Na klatkach schodowych zamontowane są poręcze. Duża ilość schodów na poszczególnych kondygnacjach uniemożliwia przemieszczanie się na wózku inwalidzkim. Osoby z trudnościami w poruszaniu się mogą liczyć na pomoc pracownika szkoły, po zawiadomieniu o takiej potrzebie.
Dostosowanie parkingów
Na terenie szkoły brak miejsc parkingowych. Pracownicy szkoły oraz rodzice korzystają z publicznego parkingu po przeciwnej stronie ulicy przy Domu Ludowym, gdzie znajdują się również wydzielone miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.
Dostosowanie toalet
W drugiej i trzeciej części budynku znajdują się toalety dla osób z niepełnosprawnościami.
Dom Ludowy w Wysokiej Głogowskiej
Od września 2023 roku w sąsiadującym ze szkołą Domu Ludowym zaadaptowano na potrzeby przedszkola następujące pomieszczenia: salę do prowadzenia zajęć dydaktycznych, dwie toalety oraz hol, w którym urządzona jest szatnia dla dzieci. Obok budynku znajduje się parking, z którego korzystają klienci, pracownicy szkoły i rodzice. Znajdują się tam również wydzielone miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.
Obok schodów przy wejściu głównym znajduje się podjazd dla osób ze szczególnymi potrzebami. Pomieszczenia przedszkola mieszczą się na parterze.
Żadna z toalet nie jest dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich.
Budynek nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a lub w druku powiększonym dla osób słabowidzących. Brak informacji głosowych, pętli indukcyjnych, tyflomapy.
Do budynku może wejść osoba z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Jak wnioskować o tłumacza polskiego języka migowego: brak
- Informacja o naszej działalności w tekście łatwym do czytania (ETR): brak
- Informacja o naszej działalności w języku migowym (PJM): brak
- Aktualny raport z zapewnienia dostępności: szkoła podstawowa, publiczne przedszkole
- Kontakty pracowników placówki z rodzicami odbywają się przy wykorzystaniu eDziennika oraz dostępnych służbowych adresów email dyrektora, wicedyrektora, sekretariatu i nauczycieli. Wszystkie niezbędne informacje umieszczane są na stronie internetowej szkoły. Placówka posiada również stronę BIP, do której dostęp jest możliwy przez stronę internetową. Placówka korzysta również z elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP oraz skrzynki e-Doręczenia.
- Deklaracja dostępności została przygotowana w Generatorze Deklaracji Dostępności.
---
Raport o stanie dostępności - szkoła podstawowa
Raport o stanie dostępności - publiczne przedszkole